Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu vodorovná

ÚTULOK PRE PSOV V REVÚCEJ

ÚTULOK PRE PSOV V REVÚCEJ

            Nachádza sa v katastrálnom území Revúca na pozemkoch vo vlastníctve Mesta Revúca, na parcele č. 2842/6 a 2842/7v lokalite Kúpele – Viničky, v areáli bývalého skleníkového hospodárstva, teraz slúžiaceho mestským lesom pre potreby lesnej škôlky.

            Útulok je účelové zariadenie vo vlastníctva mesta Revúca slúžiace na držbu a starostlivosť o odchytené, odovzdané a odobraté psy (psy v náhradnej starostlivosti) na území mesta Revúca vrátane m. č. Revúčka.            

          Pre opustené a stratené psy je k dispozícii 12 vnútorných kotercov, 7 vonkajších voliér v oplotenom areáli a 1 voľne prístupná voliéra, ktorá slúži na umiestnenie psov odchytených mimo prevádzkovej doby útulku. Útulok pozostáva z hospodárskej časti (miestnosť ošetrovateľa, ordinácia veterinárneho lekára, sociálne zariadenie, skladové priestory), kotercovej časti a z karanténnej časti, ktorú tvorí uvedená voľne prístupná voliéra.

       Zriaďovateľom útulku je Mesto Revúca a jeho prevádzku zabezpečuje mestský úrad. O psov v útulku sa stará jedna ošetrovateľka.

      Činnosť útulku sa riadi jeho prevádzkovým poriadkom. Hlavným poslaním útulku je zabezpečiť náhradnú starostlivosť opusteným a strateným psom. O zdravotný stav psov v útulku sa stará zmluvný veterinárny lekár.

         Každý pes, ktorý sa do útulku dostane, musí byť vyšetrený veterinárnym lekárom a umiestnený na určitú dobu do karantény. Po zbavení parazitov (odčervení) je pes vakcinovaný – zaočkovaný proti infekčným chorobám a označený mikročipom. O všetkých psoch umiestnených v útulku sa vedie presná evidencia.

        Útulok je v prevádzke celý týždeň, pre verejnosť je vyčlenený čas od 14:00 hod. do 16:00 hod. Vstup verejnosti do priestorov útulku je možný len v prítomnosti ošetrovateľky.

      Na adopciu môže byť daný psík, o ktorého pôvodný majiteľ neprejavil záujem dlhšie ako dvadsaťjeden dní. O adopciu môže požiadať osoba staršia ako 18 rokov. Na internetovej stránke http://www.utulokrevuca.wbl.sk si záujemca o adopciu môže pozrieť fotky psov, ak by sa mu niektorý psík zapáčil, môže navštíviť útulok a so psíkom sa zoznámiť. Ak sa napokon pre adopciu rozhodne bude s ním spísaná Zmluva o náhradnej starostlivosti.

        Našou snahou je, aby zvieratá v útulku žili plnohodnotným životom. Výstavba útulku a aj jeho prevádzka je finančne náročná, preto uvítame každú pomoc, či už finančnú alebo inú ( krmivo, vitamíny, hračky, misky, obväzový materiál, šikovné ruky...).

            Pomôcť útulku môžete aj tým, že sa stanete členom Občianskeho združenia POMÔŽME PSOM V REVÚCKOM ÚTULKU (bližšie informácie na http://www.utulokrevuca.wbl.sk, tel: 0905822830)

 
 

Kontakty:

Kvetoslava Slaná
ošetrovateľka psov v útulku
Mobil: 0904 678 078
 

Bc. Kristína Poliaková
ošetrovateľka psov v útulku
Mobil: 0915 511 868
 
 
Ing. Lenka Rekenová
Mestský úrad v Revúcej,
oddelenie životného prostredia,
Šafárikova 1
Telefón: 058/28 515 16
Mobil: 0905 822 830
  
MVDr. Viera Homoliaková
Mestský úrad v Revúcej,
oddelenie životného prostredia,
Šafárikova 1
Telefón: 058/28 515 38
Mobil: 0918 645 422
 

Odchyt psov v Revúcej zabezpečuje Mestská polícia v Revúcej, Remeselnícka č. 307/1

Jozef Gašpar, náčelník
Telefón: 058/28 515 48
 
Členovia MsP v Revúcej
Telefón: 058/28 515 47
Mobil: 0905 470 459

útulok plní aj výchovnú funkciu

oplotený výbeh je zabezpečený proti podhrabaniu ...

... psy môžu byť v ňom ponechané voľne aj bez dozoru

občas sa do útulku dostanú aj čistokrvné psy

a niektorí naši zverenci sa úspešne zúčastňujú rôznych psích pretekov


 
ÚvodÚvodná stránka